هنگام خرابی دکمه پاور گوشی چه کار کنیم؟

مطالب براساس

هنگام خرابی دکمه پاور گوشی چه کار کنیم؟

هنگام خرابی دکمه پاور گوشی چه کار کنیم؟

به نظر بعضی ها آسیب دیدن کلید خاموش و روشن کردن گوشی Power به معنای پایان یافتن عمر گوشی است ، اما خوشبختانه گزینه های زیادی برای محافظت دکمه پاور وجود دارد و یا حتی جایگزین زیادی برای بعد از آسیب دیدن کلید Power وجود دارد که کاربران اندروید می توانند بدون تهدید هیچ مشکلی از آنها برای تعامل و کار با دکمه پاور استفاده کنند.

 

راه حل اول : استفاده از بعضی برنامه ها

این روزها برای رفع هر مشکلی در گوشی ها یک نرم افزار حتما پیدا می کنید و برای مشکل خرابی دکمه پاور گوشی نیز می توانید از برنامه های زیر کمک بگیرید.

 

نرم افزار Shake To Lock / Unlock

نرم افزار Shake To Lock / Unlock

همانطور که از نام این نرم افزار مشخص است از طریق تکان دادن گوشی می توان صفحه نمایش را روشن و خاموش کرد ، در نتیجه با این نرم افزار نیازی به فشردن کلید خاموش و روشن کردن صفحه نمایش نیست. بعد از دانلود و نصب و فعال کردن ، این اپلیکیشن اجازه قفل صفحه لمسی را پیدا خواهد کرد ، شما باید حساسیت را مشخص کنید به طوری که یک تکان کوچک به معنای روشن شدن صفحه نمایش باشد و تکان شدیدتر به مفهوم متوقف کردن گوشی باشد. از طریق این برنامه می توانید صفحه نمایش را قفل کرده و سنسور مجاورت را می توانید برای خاموش کردن صفحه نمایش بعد از ۱ ثانیه یا ۲ ثانیه و بیشتر فعال کنید.

 

نرم افزار Gravity Screen

نرم افزار Gravity Screen

این برنامه هم واقعا مفید است و با ویژگی های خودکار عمل میکند مثلا هنگامی که گوشی خود را در جیب یا روی یک میز قرار می دهید به طور خودکار صفحه نمایش بسته می شود و نیازی به لمس چیزی نیست یا حتی برای روشن کردن صفحه نیازی به فشردن چیزی نخواهد بود همین که از جیب خارج کرده و یا از روی میز بلند کنید به طور اتوماتیک صفحه نمایش باز خواهد شد. این برنامه بر اساس سنسورهای گوشی هوشمند بوده و با توجه به سنسور مجاورت و حرکت تشخیص می دهد.این اپلیکیشن در دو نسخه رایگان و پولی در دسترس است که اگر نیاز به همه ی ابزارهای موجود در برنامه داشته باشید می توانید از داخل خود آن خریداری کنید و از ویجت های روی صفحه و ویژگی های خاص برای ایجاد و اعمال خصوصیات برنامه و میانبرها و ابزارهای دیگر بهره ببرید.

 

نرم افزار Power Button to Volume Button

نرم افزار Power Button to Volume Button

شاید بهترین نرم افزار در بین برنامه هایی باشد که ذکر کردم ، به طوری که می توانید با کلید افزایش صدا گوشی را متوقف کرده و یا صفحه نمایش را روشن کنید ، هنگامی که دکمه پاور خراب شده باشد اهمیت این برنامه مشخص خواهد شد. شاید این سوال پیش بیاید که دکمه افزایش صوت مهم است یا دکمه روشن کردن گوشی ، اما باید گفت برای کم و زیاد کردن صدا می توان از میانبرهای پیشفرض خود صوت یا لمس صفحه با انگشت ، کمک گرفت. پس اگر دکمه پاور گوشی تان خراب شده به راحتی می توانید با استفاده از این برنامه کارایی دکمه پاور را به گوشی برگردانید البته از طریق دکمه افزایش صدا.

نکته: علی رغم اهمیت و فایده ی این برنامه ها ، مصرف باتری افزایش یافته و سریع تخلیه خواهد شد که به مرور زمان موجب آسیب می شود لذا برای راه حلی موقت می توان از آنها استفاده کرد تا به طور اساسی گوشی را تعمیر کرد.

راه حل دوم : روش های دیگر

 

زمانبندی روشن و خاموش شدن Schedule powre on & off

فعال کردن گزینه توسعه دهندگان

باید در گوشی تان ویژگی زمانبندی روشن و خاموش کردن گوشی وجود داشته باشد ، قبل از هر چیز باید گزینه های توسعه دهندگان را فعال کنید ، بنابراین به تنظیمات رفته و از آنجا گزینه های توسعه دهندگان را فعال کنید. در بعضی از گوشی ها این گزینه وجود ندارد برای فعال کردنش باید به تب درباره گوشی رفته و چند بار پشت سر هم روی آن بزنید تا گزینه های توسعه دهندگان نمایش داده شود و فعال کنید و باید گزینه اشکال زدایی USB debugging فعال شود.

زمانبندی روشن و خاموش شدن گوشی Scheduled power ON/OFF

برای زمانبندی به تنظیمات گوشی بروید و به دنبال گزینه Scheduled power ON/OFF بگردید و از آنجا زمانبندی روشن و خاموش شدن گوشی را تعیین کنید.

 

روش روشن کردن گوشی اندروید هنگام خراب بودن دکمه پاور

مرحله اول این است که گوشی را به شارژر زده و دکمه های صدا را فشار دهید این کار باعث می شود گوشی روشن شود اگر موفقیت آمیز نبود از کامپیوتر و کابل usb کمک بگیرید و اگر گزینه ی توسعه دهندگان و اشکال زدایی USB را فعال کرده باشید می توانید با برنامه ADB و نوشتن دستور adb reboot گوشی را مجدد راه اندازی کنید.

و اگر خواستید صفحه نمایش گوشی روشن شود چند راه ساده وجود دارد یا کسی به شما زنگ بزند و یا پیامکی ارسال کند یا اینکه شارژر یا هدست را وصل کنید و …

مهدی
455 بازدید
۰
۱۷ آذر ۱۳۹۶

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.